Kurtalan Belediyesi AK’lanmalı!.. | Kurtalan Tv


Kurtalan Belediyesi AK’lanmalı!..

  1944 yılından beri ilçe statüsüne kavuşan ilçemiz Kurtalan, şüphesiz ...

Kurtalan Belediyesi AK’lanmalı!..
Eklenme: 7 Ekim 2013 - Pazartesi / 1.984 kez Okunma /Yorum Yok

 

1944 yılından beri ilçe statüsüne kavuşan ilçemiz Kurtalan, şüphesiz tüm yurtta bilinen ve ülkemize kazandırdığı kaliteli insanlarla sıkça adından söz ettiren bir ilçedir.

Kurtalan ilçemiz, 69 yıllık mazisinde nice mülkiye yöneticileri, nice yerel yöneticileri(belediye başkanları) görmüştür. Kimisi rahmetli oldu, ardına güzel eserler bırakarak hayırla yad ediliyor; kimisi ise halk nezdinde pek de olumlu bir izlenim bırakmayarak göçüp gitti veya halen yaşamakta.

Sözün özü bu dünyada ne güzel ne de kötü yapılan hiçbir davranışın hem Allah katında hem de halklar katında karşılıksız kalmayacağı bir gerçektir.

Şüphesiz belediye başkanı, milletvekili gibi halkın iradesiyle getirilen vazifeler ağır ve sorumluluk gerektirmektedir. Her insanı beğendirmek gibi ütopik bir beklenti de yersizdir. Ancak genel itibariyle insanlara faydalı olmak, Allah razı olsun dedirtmek çok önemlidir.

İşte yaklaşan yerel seçimlerde ilçemiz Kurtalan’ın daha yaşanılır ve daha refah bir statüye kavuşması için, insanlarımıza daha faydalı olmak için Kurtalan belediyesi AK’lanmalı diyorum…

Peki neden başka bir parti değil de AK Parti. Başka bir parti ile de Kurtalan arzu edilen konuma gelemez mi? diye soranlarınız olacaktır.

Mümkündür ama ihtimali düşük olan bir mümkündür. AK Partinin belediyecilik birikimi mevcut hiçbir siyasi partide yoktur. Kurtalan gibi il ile ilçe arasında bir görünümde olan ilçemizin AK Parti’nin bu tecrübesinden istifade etmek kadar doğal bir durum yoktur.

21 Ekim’den itibaren AK Parti aday adaylık süreci başlayacaktır. İlçemiz Kurtalan’da da 10′un üzerinde isim aday olmak için yarışması bekleniyor. Ancak peşinen şunu söyleyelim bu sürece girecek isimler sizin amacınız nedir?

Demokratik toplumlarda şartları uyan herkesin seçme ve seçilme aşamasından geçmesi haktır. Ancak mesele Kurtalan olunca, iş farklılaşır.

Gerçekten idealist olan ve Kurtalan’a kaliteli kazanımlar sağlayacaklar talip olsun lütfen.

Amacınız makam mevki, reklam veya terfi gibi basit beklentiler ise lütfen siyaseti kalitesizleştirmeyelim, gerçekten hizmet edeceklere pranga olmayalım…

Siyaset gönül işidir ve eğer siz gerçekten AK Parti’ye gönül vermişseniz adaylık size verilsin verilmesin, seçimlerde galip olmak için var gücünüzle çalışmalısınız. Aksi taktirde niyetinizde aslında hizmet falan yok başka amaçlar varmış ki…. derler…

Hele hele bana adaylık verilmedi diye küsmeler dava adamına hiç yakışmayan yaklaşımlardır. Sen ihlaslı bir şekilde çalış, uğraş bu senin hakkındır. Ancak adaylık başka bir dava adamı arkadaşına nasip olmuşsa onu da yüz üstü bırakma, çünkü unutma siz dava adamısınız…

Onun kazanması için, Kurtalan’ın kazanması için çalış, doğup büyüdüğün topraklar için çalış ve seçim maratonundan galip gelmeye bak…

Özellikle Kurtalan’da son dakika gelişmeleri ve bana adaylık verilmedi o yüzden başka partiye çalışacağım tavrı çok üzücü olmakla beraber bu güzide ilçemiz Kurtalan’da bu maalesef sıklıkla gerçekleşmektedir.

Bu tür tutumları mazide bırakmak, umarım bu seçimlerde nasip olur ve uygun görülen isimle Kurtalan belediyesi AK’lanır diye temenni ediyorum…

Her şey Kurtalan için…

Her şey geleceğimiz için…

Kalın sağlıcakla…

 

Semih Gül/Kurtalan TV Ankara Temsilcisi 

ETİKETLER : , ,
QR:  Kurtalan Belediyesi AK’lanmalı!..
  Uyarı !  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.  
Yorumlar(0) Yorum Yaz

Sen de Yorumla!